15:18 - 19 април, 2024

Ознака : кобејн

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Гитарата на Курт Кобејн ќе биде понудена на аукција: Почетната цена – милион долари!

Еспресо
Музичарот ја користеше на свирката во Њујорк, пет месеци пред тој да почине… Гитарата на која фронтменот Курт Кобејн свиреше на легендарниот акустичен концерт на...