Ознака : Кембриџ

Ви Препорачуваме Наши Фаци Слајдер Сцена

Како Кејт Мидлтон стана миленичка на кралското семејство?

Васко Спасоски
Војвотката од Кембриџ мажена е со принцот Вилијам, кој е втор во линијата за британскиот трон. Многумина се прашуваат која е тајната што таа ужива...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Кејт Мидлтон воодушеви со неочекуваниот моден избор – Чевли кои секоја жена треба да ги има! (ФОТО)

Васко Спасоски
Војвотката од Кембриџ доби нова работна улога. Таа стана потпретседателка на британското Здружение на извидници, а оваа титула ја дели со принцот Едвард, војводата од...