16.8 C
Скопје
05:11 - 13 јуни, 2024

Ознака : јоргован

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Зошто јоргованот е симбол на љубовта? Виолетовиот ја симболизира првата љубов, а белиот младешката невиност

Еспресо
Од дамнешни времиња, луѓето засадувале јорговани, со цел да ги збогатат своите дворови со опоен мирис и нежни цветови. Луѓето ги користеле цветовите од јоргованот...