36.8 C
Скопје
17:31 - 18 јуни, 2024

Ознака : јаглехидрати

Здравје

Никогаш не исфрлајте ги во целост јаглехидратите од исхраната

Igor
При самата помисла на здрава исхрана инстинктивно ни доаѓа да одлучиме од секојдневното мени да ги исфрлиме јаглехидратите. Но, покрај во тестенините и печивата, нив...