3.8 C
Скопје
04:50 - 21 април, 2024

Ознака : газпачо

Дестинации и ДегустацииСлајдер

Во Македонија како во Андалузија: Рецепт за оригинално Гаспачо

Еспресо
Оваа шпанска ладна супа е совршена за летните денови. Главната состојка на супата е доматот кој треба да биде совршено зрел и сочен. Ако немате...