11.8 C
Скопје
19:29 - 28 февруари, 2024

Ознака : андалузија

Дестинации и ДегустацииСлајдер

Во Македонија како во Андалузија: Рецепт за оригинално Гаспачо

Еспресо
Оваа шпанска ладна супа е совршена за летните денови. Главната состојка на супата е доматот кој треба да биде совршено зрел и сочен. Ако немате...