24.8 C
Скопје
12:58 - 14 април, 2024

Ознака : Емин Џијан

Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Француски шмек и балкански мелос со „Ана Кап, Џијан Емин и Гудачи“

Васко Спасоски
Оваа сабота, на 29 февруари во Камерната сала на Филхармонија во 20 ч., концерт ќе има извонредното француско трио „Ана Кап“, заедно со македонскиот диригент...