21.8 C
Скопје
08:00 - 24 јуни, 2024

Ознака : елко елко

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

„ЕЛКО, ЕЛКО, ПОРАСНИ УШТЕ ДВЕ-ТРИ ПЕДИ“: Дац нè потсети на овој детски евергин напишан во педесетите години од минатиот век

М.Р.
Драган Спасов – Дац, актер кој има остварено бројни и значајни улоги во театарски претстави, филмски и телевизиски проекти. Во неговото семејство се нижи веќе...