22.8 C
Скопје
19:56 - 14 јуни, 2024

Ознака : Еден Голан

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Видео) Шок на прес-конференцијата на Евровизија! Претставничката на Израел доби непријатно прашање, еве како одговори 

Еспресо
По втората полуфинална вечер на Евровизија, што се одржа синоќа, претставничката на Израел, Еден Голден на прес-конференцијата одговараше на прашања на новинарите, а едно прашање...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Масовни протести во Шведска поради Израел на Евровизија: Инцидент на пробата на претставничката Еден Голан

Еспресо
Пропалестинските и антиизраелските групи денеска организираа големи протести во Малме, Шведска. Шведската полиција проценува дека пропалестинскиот марш во центарот на Малме привлече околу 8.000 луѓе...