20.8 C
Скопје
21:37 - 19 мај, 2024

(Видео) Шок на прес-конференцијата на Евровизија! Претставничката на Израел доби непријатно прашање, еве како одговори 

По втората полуфинална вечер на Евровизија, што се одржа синоќа, претставничката на Израел, Еден Голден на прес-конференцијата одговараше на прашања на новинарите, а едно прашање не ѝ беше пријатно.

Претставничката на Израел, Еден Голан влезе во финалето на најголемиот музички натпревар „Евровизија 2024“, по што одговараше на прашања на новинарите на конференцијата.

Едно прашање ја остави без зборови претставничката на Израел, но таа сепак одговори на него.

Имено, ѝ било поставено прашањето: „Дали мислиш дека со твоето присуство претставуваш опасност за сите?“

 


По поставеното прашање, ја советувале дека не мора да одговори на тоа прашање.

Еден член од нејзиниот тим ѝ рекол пред сите: „Не мора да одговориш на ова ако не сакаш“, но Еден Голан, сепак, одлучила да одговори.

– Мислам дека сите сме тука поради една причина, ЕБУ ги презеде сите мерки ова натпреварување да биде безбедно за сите нас. Мислам дека е безбедно за сите, инаку немаше да бидеме тука – одговорила Еден Голан, која не беше пријателски пречекана во шведскиот град Малме.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by wiwibloggs (@wiwibloggs)


На видеото кое кружи на социјалните мрежи, се слуша како публиката на полуфиналната проба свирка и скандира „Слободна Палестина“, по што Еден побегнала од салата. Поради учеството на Израел на Евровизија, имаше и масовни улични протести.

 

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....