9.7 C
Скопје
03:07 - 28 февруари, 2024

Ознака : дворецот

Ви ПрепорачувамеСветСцена

Коронавирусот „ја избрка“ кралицата Елизабета од дворецот

Еспресо
Пандемијата на коронавирусот се повеќе се шири низ територијата на цела Европа, а ниту Велика Британија не остана поштедена. Познато е дека вирусот е најопасен...