03:50 - 23 јуни, 2024

Ознака : дијбетес

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

На кето диета сте? Лекарите предупредуваат на зголемен ризик од дијабетес поради диетите со малку јаглехидрати

Еспресо
Научниците од Факултетот за јавно здравје Харвард Чан открија дека храната од животинско потекло со ниски јагленихидрати е поврзана со поголем ризик од дијабетес тип...