31.8 C
Скопје
20:06 - 22 јули, 2024

Ознака : Conquering lion

Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

„Conquering lion“: На почеток бевме бунтовни и сакавме агресивни ритмови, сега ја завртевме музиката во друг правец – интервју! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Conquering lion“, неодамна го претставија својот петти албум под назив „Revolution time“, во кој повторно преку познатиот реге-звук нè потсетија на своите револуционерни мотиви. „Conquering lion“...