9.8 C
Скопје
02:29 - 15 април, 2024

Ознака : брусница

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗДРАВ МОЧЕН МЕУР: Која храна треба да ја внесувате, а која да ја избегнувате?

Марија Гегоска
На здравјето на мочниот меур, како и на целото наше тело, влијае сè што внесуваме во него. Така, одредени намирници го иритираат мочниот меур и...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Брусница: Моќен заштитник на здравјето и најдобар лек за воспаленија на уринарниот тракт

И. Т.
Брусницата потекнува од Северна Америка и најчесто се употребуваат нејзините сушени плодови. Во народната медицина ова овошје се смета за заштитник на здравјето и важи...