Tag : британски трон

Лајфстајл

Арчи од Сасекс има право на кралска круна, но дали има шанса за тоа? (ВИДЕО)

Igor
Штотуку родениот Арчи од Сасекс (Арчи Харисон Монтбатен-Виндзор) теоретски е далеку од тронот. Но, во не толку далечната историја имало и исклучоци од ова правило....
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian