7.8 C
Скопје
21:22 - 20 февруари, 2024

Ознака : Артефакти

ЛајфстајлРетроСлајдер

ПРЕД 15 ГОДИНИ УКРАЛА АРТЕФАКТИ ОД ПОМПЕЈА: Канаѓанката денес моли да ги врати бидејќи и донеле многу несреќи во животот!

М.Р.
Една Канаѓанка која украла неколку артефакти од античкиот град Помпеја пред 15 години,  решила да ги врати затоа што биле „проколнати“. Жена по име Никол...