12.8 C
Скопје
19:11 - 28 февруари, 2024

Ознака : археологија

ЛајфстајлРетроСлајдер

ИНТРИГАНТНО ОТКРИТИЕ НА ИМОТОТ НА ПРИНЦЕЗАТА ДИЈАНА: Археолозите откриле интересни тајни!

И. Т.
Имотот Алторп е сопственост на семејството Спенсер од 1508 година, иако неодамнешните откритија покажуваат дека бил населен многу, многу порано пред нив. Книгата на страшниот...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) ОТКРИТИЕ: Еден од најголемите подни мозаици во светот беше откриен во Палестина

Еспресо
Палестинските власти го открија еден од најголемите подни мозаици во светот во окупираниот град Ерихон на Западниот Брег по долгогодишна реставрација, пренесува „Гардијан“. Налик на...