20.8 C
Скопје
18:43 - 30 мај, 2024

Таткото на Бритни Спирс хоспитализиран во тешка состојба

Џејми Спирс (71) бил хоспитализиран неколку недели поради тешка инфекција за која била потребна операција, пишува Пејџ сикс, цитирајќи извор близок до семејството.

Оваа година е вторпат таткото на Бритни Спирс да биде примен во медицинска установа. Тој претходно сесоочи со компликации од операцијата на коленото и беше принуден извесно време да остане под медицинска нега.

Потоа изгуби повеќе од 11 килограми. Во исто време, имаше гласини дека Бритни сакала да се помири со нејзиниот татко поради неговите здравствени проблеми, но по некое време пејачката се предомислила за подобрување на односите со Џејми. Според извори блиски до пејачката, таа никогаш не може да му прости за старателството долго цели 13 години, верувајќи дека ѝ украл добар дел од животот.

„Навистина се чувствував како татко ми да сака да ме убие и се надевам дека ќе гори во проклетиот пекол“, напиша Бритни пред една година на социјалните мрежи.

За возврат, Џејми, откако престана да биде старател на неговата ќерка, се однесуваше прилично воздржано и не ги коментираше нејзините напади кон него.

Бритни Спирс моментално е во процес на развод од сопругот Сем Асгари со кој беше во врска шест години, а во брак 14 месеци. Фитнес инструкторот и актер со иранско потекло се исели од луксузниот дом на неговата сопруга и сега живее во луксузен апартман во Лос Анџелес, чија кирија ја плаќа пејачката

Осаменоста ја влоши веќе нестабилната емоционална состојба на уметницата. Таа се повеќе ги плаши фановите со своите хаотични танци, а неодамна танцуваше и со ножеви – танцот заврши со доаѓање на полицијата.

 

Слични објави

Насмеани од шестка до шестка: Вељко Ражнатовиќ објави семејна фотографија од тајната венчавка на Анастасија

Еспресо

Здравко Чолиќ денес полни 73 години: Целиот свој успех ѝ го должи на една жена

Еспресо

Хорот на о.у. „Кочо Рацин“ со нова победа: „Во срцето на Италија се слушна македонската песна“

еспресо

Брутални коментари на сметка на Николина Пишек откако објави видео од куќата: Друг ти ја средува вилата која ја купивте со покојниот маж

Еспресо

(Фото) Први фотографии од Мелина Џиновиќ по разводот: Поминува на црвено светло, фрла ѓубре низ прозорецот…

Еспресо

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Еспресо
Се вчитува....