24.8 C
Скопје
14:38 - 13 август, 2022

Кој се погрижи за изгледот на првата дама Елизабета Ѓоргиевска за свечената вечера во Шпанија

Тотално црвен изглед за сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, која во друштво на сопругот вчеравечер присуствуваше на вечерата организирана од кралот на Шпанија Фелипе Шести и кралицата Летиција.

Вечерата беше организирана за лидерите кои учествуваат на Нато самитот кој се одржува во Мадрид.

Елизабета беше дотерана во црвен фустан со миди должина, нагласен кај струкот, а затворен на предниот дел, без деколте. Така фустанот ја следи убавата силуета на првата дама, претставувајќи ја во полна елеганција и грацилност.

Според наши извори, креацијата е на македонскиот моден дизајнер Никола Ефтимов.

Изгедот е заокружен со чевли со висока потпетица во црвена нијанса и плик-чантичка во истиот тон.

Единствено што, според нас, можеби недостига е барем парченце дискретен накит, на пример, нежни обетки од охридски бисери, но веруваме дека модниот мајстор Ефтимов знаел каков ефект сакал да постигне.

Инаку, Елизабета е за „полна уста“ пофалби што во секоја прилика во и надвор од земјата им дава поддршка на македонските модни дизајнери, носејќи нивни креации.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....