30.8 C
Скопје
13:28 - 10 август, 2022

(Фото) Кралска вечера за Пендаровски и Елизабета во друштво на најубавата кралица во светот и Фелипе Шести

Македонскиот претседател Стево Пендаровски во друштво на сопругата Елизабета Ѓоргиевска вчера беа на свечена вечера со кралот на Шпанија Фелипе Шести и неговата убава сопруга Летиција.

Елизабета беше стилизирана во целосно црвен моден изглед, вклучително и црвената плик-чантичка, додека Летиција носеше елегантен во црн фустан.

„Свечена вечера во чест на лидерите на земјите-членки на НАТО, учесници на Самитот, приредена од Кралот на Шпаниja Н.В. Фелипе Шести и неговата сопруга Кралицата Летиција – напиша Пендаровски на официјалниот Инстаграм профил споделувајќи ги фотографиите од настанот.

Кој се погрижи за изгледот на првата дама Елизабета Ѓоргиевска за свечената вечера во Шпанија

 

Слични објави

Џони Деп потпиша милионски договор со компанијата која го цензурираше веднаш штом беа упатени првите обвинувања

Еспресо

Славчо Попоски прогнозира пороен дожд, грмежи и засилен ветер; невреме во Скопје

Еспресо

Колешката од „Брилјантин“ се прости од Оливија Њутн-Џон: „Јас сум без зборови, последен пат кога зборувавме ми рече…“

Еспресо

Бен Стилер откри дека ја одбил улогата во познатиот филм: „Сè уште ме мачи тоа“

Еспресо

Сте го виделе новиот дом на Бред Пит? 40 милиони долари за вистинска палата

Еспресо

Драматично на „Шарл де Гол“: Вооружен со нож претел на аеродромот во Париз; убиен е од полицијата

Еспресо
Се вчитува....