10.8 C
Скопје
01:25 - 15 април, 2024

(Фото) Прва фотографија од синот на Огњен Амиџиќ: „Коса за поаѓање во прво одделение“

Гордиот татко не се двоуми да ги сподели убавите моменти.

Водителот Огњен Амиџиќ ја запознал и се заљубил во својата сегашна сопруга додека работел на емисијата. Неодамна тајно се ожени со Мина Наумовиќ Амиџиќ, а сега бракот го разубавија со првиот син.

Мина пред неколку дена роди прекрасно момченце, на кое брачната двојка му го даде името Перун, име на врховниот бог во словенската митологија, кој бил господар на громот и на дождот.

„Коса за поаѓање во прво одделение“, напиша Огњен.

„Најјак стајлинг и опрема“, додаде.

На крајот на објавата им се заблагодари на сите со убави зборови и на поддршката која му ја пружиле.

(Фото) „Перун личи на киви“: Огњен Амиџиќ ги зема синот и сопругата од породилиште

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....