9.8 C
Скопје
07:33 - 15 април, 2024

(Фото) „Перун личи на киви“: Огњен Амиџиќ ги зема синот и сопругата од породилиште

Огњен Амиџиќ на 9 март го доби второто дете со колешката Мина Наумовиќ, а денеска гордиот татко ги зема од болница сопругата и новороденчето.

Огњен веќе има еден син со манекенката Данијела Димитровска, додека на Мина ова ѝ е прво дете. Наумовиќ роди здраво момче на кое му дадоа име Перун, по бог во словенската митологија.

Српскиот водител дојде во породилиштето видно расположен и со нетрпение влезе во болницата да ги види сопругата и детето.

Мина, како што кажа ѝ самата, се чувствува одлично, а така и изгледа. Среќниот пар им позираше на насобраните претставници на медиумите и порача:

– Како да е вратено се што ти е одземено. Перун личи на киви – опишала мајката.

Фотографиите од гордите родители и бебето може да ги погледнете тука.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....