18:36 - 20 април, 2024

(Фото) Згодна славеничка: Сузана Турунџиева го прослави 55. роденден

Македонската водителка и пејачка Сузана Турунџиева го прослави 55. роденден на 9 март.

„Љубовта е единственото нешто кое се множи кога се дели. Неизмерно сум благодарна за сите прекрасни луѓе кои го прават убав мојот живот и не ми дозволуваат да ги бројам годините, туку на моите години им (до)даваат живот, смисла, убавина“, напиша Турунџиева на Фејсбук.

Фото: Фејсбук/Сузана Турунџиева

Таа го помина овој ден со двете ќерки, Лора и Матеа, со зетот Филип и внукот Јаков. Тие ѝ приредија прослава во домашна атосфера и заедно ги дуваа роденденските свеќички.

Фото: Фејсбук/Сузана Турунџиева

Исто така, нејзините пријатели ѝ приредија тематска забава и ѝ подарија торта и подароци со мексиканската уметница Фрида Кало.

Фото: Фејсбук/Сузана Турунџиева

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....