13:19 - 19 април, 2024

Метју Пери во тестаментот за првпат проговори за своите деца: „Нема да имаат пристап до наследството!“

Метју Пери го напишал својот тестамент 14 години пред неговата смрт. Во тестаментот актерот за првпат проговори за своите деца.

Во медиумите се појави дел од тестаментот на 54-годишниот актер Метју Пери, кој ненадејно почина пред четири месеци. Деталите од правниот документ ги сподели американското издание Пипл.

Како што се испостави, актерот многу однапред подготвил документи во кои го оставил својот имот во аманет на поверениците на фондацијата „Алви Сингер Ливинг Траст“, кој го носи името на ликот на Вуди Ален во Ени Хол. Повереници на фондацијата се родителите на покојниот актер Џон Пери и Сузан Морисон. Исто така, наведени во тестаменото како корисници на неговиот имот се и неговите полусестри, Кејтлин Морисон и Рејчел Дан.

Излегува дека Пери го напишал својот тестамент уште во 2009 година. Во него Пери првпат ги спомнува своите деца. Поточно, актерот официјално нема потомци и не е биолошки татко. Сепак, актерот веројатно „играл“ безбедно и во тестаментот посочил клаузула со која категорично се откажува од татковството на секое дете. Поточно, тестаментот вклучува клаузула дека сите деца што би ги имал (доколку ги има) нема да имаат пристап до неговиот имот.

Според објавените документи, актерот поседувал имот вреден повеќе од 1 милион долари.

Да потсетиме, Пери почина во сабота, 28 октомври 2023 година, во својот дом во Лос Анџелес. Имаше 54 години. Тој бил пронајден мртов во базенот од куќата во која живеел. Резултатите од обдукцијата покажаа дека смртта на актерот била предизвикана од акутните ефекти на кетаминот, а давење, коронарна артериска болест и ефектите на бупренорфинот (лек кој се користи за лекување на нарушување на употреба на опиоиди), исто така, беа наведени како фактори за неговата смрт, која на крајот беше прогласена за случајна.

Слични објави

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо
Се вчитува....