18.8 C
Скопје
19:30 - 5 октомври, 2022

(Фото) Ленс Армстронг се ожени со Ана Хансен: „Се оженив со љубовта на мојот живот“

Ленс Армстронг се ожени со долгогодишната љубов Ана Хансен во Франција, објави парот на социјалните мрежи.

Споделувајќи различни кадри од нивната венчавка во Шато Ла Кост, Франција, на која тие беа опкружени со пријателите и семејството, поранешниот професионален велосипедист ја опиша прославата како „најдобриот ден досега“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lance Armstrong (@lancearmstrong)

„Се оженив со љубовта на мојот живот Ана Хансен Армстронг. Многу посебен момент е што тука се со нас и нашите деца. Тоа беше вечер полна со смеа и многу солзи-радосници“, започна 50-годишниот Армстронг во својата долга објава.

Армстронг и Хансен (41) почнаа да се забавуваат во 2008 година, а се свршија во 2017 година.

Тие се соочија со турбулентни моменти кога на спортистот славно му беа одземени седумте круни на Тур де Франс, откако призна дека користел лекови за подобрување на перформансите.

„Ана, ти беше мојот апсолутен рекорд во последните 14 години и дозволете ми да бидам јасен, немаше да ги преживеам без тебе“, бликна велосипедистот.

инстаграм

Основачот на Фондацијата Лајвстронг продолжи да зборува за љубовта кон неговата невеста, пишувајќи: „Вложивме труд, и многу ми е мило што ова го направивме. Те сакам неизмерно и секогаш ќе бидам тука за тебе и нашето семејство “.

Армстронг ја заврши својата порака со благодарност до нивниот најдобар пријател што ја водеше церемонијата и на нивниот фотограф што ги сними нивните „убави спомени“.

Двојката има две деца заедно. Армстронг има уште три деца со неговата прва сопруга Кристин Ричард.

инстаграм

Слични објави

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо

Откриен мотивот за тепачката на Северина со сестра ѝ? Маријана се налутила за препишан имот

еспресо

Вкусни есенски колачиња со тиква

Еспресо
Се вчитува....