20.8 C
Скопје
07:14 - 13 јуни, 2024

(Фото) Испливаа нови фотографии од убавата невеста Анастасија Ражњатовиќ: Насмевката кажува сè

Вчера, 28 мај, во вилата на семејството Ражнатовиќ на Дедиње се одржа тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ.

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ му го кажа судбоносното „да“ на фудбалерот Немања Гудељ. Тие направија граѓанска венчавка и организираа свадба за блискиот круг на пријатели и роднини. Тајната свадбена церемонија се одржа во кругот на најблиските членови на семејството Ражнатовиќ и Гудељ и кумовите. Вељко Ражнатовиќ вчера прв ја објави првата фотографија од младенците.

Семејството Гудељ пристигна од Севиља, а по церемонијата и ручекот членовите на семејството на младоженецот почнаа да ја напуштаат вилата. Немања Гудељ по прославата ја напушти вилата со мајка си и сестра си кои беа елегантно облечени за да замине на тренинг.

Подоцна, Анастасија на својот инстаграм-профил објави нови фотографии од свадбата.

инстаграм

И двајцата се украсени со широка насмевка која кажува се.

Инаку, ќерката на Цеца одлучи да го земе презимето на својот сопруг и сега таа се презива Гудељ.

Северина „удри“ на Душко Тошиќ со тешки провокации: Што ќе каже Карлеуша на ова?

Слични објави

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо
Се вчитува....