22.8 C
Скопје
20:17 - 14 јуни, 2024

Ако сте „среќници“ Цеца може да ви пее на свадба, хонорарот ѝ е 1.000 евра на минута, 3 илјади евра по песна или 30.000 евра за половина час

Естрадната ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна настапи на свадба како специјален гостин, а цената на нејзиниот хонорар за само половина час пеење изнесуваше дури 30.000 евра.

Пејачката која претходно наводно наплатувала 25.000 евра за еден час пеење, овој пат малку ја подигна цената, пренесуваат српските медиуми.

Кога младенците ја повикале да биде специјална гостинка, нејзиниот тим договорил Светлана да биде на свадбата половина час, а цената за тој настап е 30.000 евра. Бидејќи една песна во просек трае три минути, Ражнатовиќ можела да отпее најмногу десет песни за 30 минути, па според таа пресметка овој брачен пар платил 3.000 евра по песна.

Кога се појавила во свечената сала  каде била организирана свадбената веселба, присутните гости буквално скокнале од столчињата и се собрале околу пејачката.

Бројни мобилни телефони биле насочени кон Цеца, која настапот го започнала со песната „Београд“.

 

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....