Здрава салата, лесна, а брзо заситува (РЕЦЕПТ)

Во топлите денови, лесната вечера е најдоброто решение за да избегнете стомачни тегоби во текот на ноќта.

Летото е одлично поради достапниот зеленчук, а вкусот на оваа салата ќе направи да ви биде омилена во текот на целата сезона.

Состојките се нискокалорични, па е одлична и за оние кои се на диета.

Состојки:

Една конзерва туна
Едно јајце
100 гр сварен наут
100 гр обарена зелена боранија
Два домата
Зелена салата по избор (марула, рукола, зелка…)
Маслинки
Еден мал кромид
Сол, бибер, масло и оцет

Подготовка:

Сите состојки измешајте ги во сад, а туната додадете ја последна. Зачинете според вашиот вкус, а најгоре ставете го свареното јајце исечено на помали парчиња.

Вкусот можете да го збогатите со тостирани семки или семиња.

Слични објави

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Igor

Ванда Икарди ја овековечи посетата на Париз со гола фотка под Ајфеловата кула (ФОТО)

Еспресо

МЕЃУНАРОДЕН ДЕН НА ЧОКОЛАДОТО: Тоа не е само десерт, туку чиста уметност

Igor

Едноставни новогодишни колачиња

Слободен печат

Нема подобар задник на македонската естрада: Љупка веќе ја нарекуваат македонската Џенифер Лопез (ФОТО)

Igor

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 + два =

Слични објави

Откако се претвори во Кен, сега сака да биде жена (ФОТО)

Еспресо

Сѐ уште сте сингл? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Igor

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Еспресо

Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Igor

Нема да можете да им одолеете на овие прекрасни мафини со само четири состојки! (ВИДЕО)

Еспресо

Бајковито: Кога ќе видите каде живее Лидија Вукичевиќ, ќе се заљубите во нејзиниот дом веднаш (ФОТО)

Еспресо