24.8 C
Скопје
15:59 - 3 октомври, 2023

За неколку секунди ЗАРАБОТИВ 1.000 ЕВРА: Тијана Дапчевиќ открива како ги добила овие пари!

Пејачите, во денешно време, се делат на оние кои со гордост го прифаќаат бакшишот и на оние кои со гадење зборуваат за овој вид на заработка, сметајќи го за недостоен.

Тијана Дапчевиќ, од друга страна, повеќе припаѓа кон онаа втората група, но не крие дека во една прилика добила неверојатен бакшиш.

„Во кафеана никогаш не сум добила бакшиш, но еднаш во една прилика на еден настан добив, кога на еден господин му запеав на увце“, откри Тијана која кај нас во последно време е мегапопуларна по улогата во ТВ серијата „Преспав“, глумејќи го ликот Ула.

„Тогаш за неколку секунди ми даде 1000 евра, и тоа е најголемиот бакшиш кој некогаш сум го добила. Инаку, јас не знам да земам пари на тој начин, најверојатно затоа што немам многу искуство во кафеани со таков начин на пеење. Тоа до некаде е и нормално бидејќи не се занимавам со народна музика“, заклучи Тијана.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....