„ВОГ“ ПРЕСУДИ: Ова е најпопуларниот летен фустан за 2019

Британскиот „Вог“ го избра најпопуларниот модел на летен фустан за оваа сезона, со потпис на модната куќа од Данска, „Ganni“.

Се работи за впечатлив модел со флуоросцентно зелена боја, изработен од материјал кој е комбинација од памук и полиестер. Дури шест новинарки и уреднички од „Вог“ веќе го имаат овој фустан, иако нивните стилови значајно се разликуваат.

Предноста на овој фустан е што не се гужва и има прилагодлив крој, па добро им стои на сите градби на тело. Исто така, може да се носи и на плажа, но и за вечерно излегување.

Би го избрале ли и вие овој фустан за да го надополни вашиот летен стил?

https://www.instagram.com/zawe/?utm_source=ig_embed

Слични објави

Бритни Спирс призна дека си ја запалила салата за вежбање

Еспресо

Бред Пит одговори на прашањето дали Џенифер Анистон ќе му биде партнерка за Оскарите! (ВИДЕО)

Еспресо

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Ќерката на раперот Ерик Б загина во фатална сообраќајна несреќа

Еспресо

Манекенката Софија Ричи проговори за својата врска со 15 години постариот партнер!

Еспресо

Скопјанецот Андреј ќе патува за Перу да ја претставува нашата земја на избор за убавина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне × три =

Слични објави

ТАМАРА ПОВТОРНО БЛЕСНА: Овие нејзини зборови ги наполнија срцата на домаќините (ВИДЕО)

Igor

Сања Николиќ и Слаткар го прошетаа синчето низ скопските улици (ФОТО)

Еспресо

Се има, се може: Кендал Џенер се соблече гола, па интимните делови ги покри со скапоцени чанти (ФОТО)

Еспресо

ЗА РЕЛАКСИРАЊЕ: Пијалак кој ќе ве ослободи од напнатоста во мускулите (РЕЦЕПТ)

Igor

Кога излезе од автомобилот сите се свртеа кон неа: Таа е преубава, а нејзината модна креација остава без здив! (ФОТО)

Еспресо

„Да видите што ѝ прави ковид-19 на вашата коса“: Алисија Милано ги покажа последиците од короната

Еспресо