ВИСТИНАТА ЗА ТОМ ХЕНКС: Поради жена станал православен, а со ОВАА болест се бори цел живот

Том Хенкс го знаеме како еден од најпопуларните актери на холивудското небо, но на сметка на тоа, за неговиот приватен живот се достапни ограничен број податоци.

Но, она што го знаеме е дека тој припаѓа на православната црква, но и дека се бори со болест која секојдневно зема посилен замав.

Неговото детство било комплицирано, особено поради разводот на родителите и промените на местата на живеење. Неговиот татко по бракот со мајка му уште трипати се женел, а мајка му се премажила уште двапати. Поради тоа има многу браќа и сестри.

Прво се оженил со продуцентката Саманта Луси со која има две деца, но нивниот брак не потрајал и се развеле во 1987 година.

Но, потоа, кога ја запознал актерката Рита Вилсон, за да се венчаат, Том преминал од католичка во православна црква. Како тинејџер бил послушен католик, но филмот „Вселенска Одисеја 2001“ направил од него гласен поборник против религијата. Но, Рита била навистина религиозна и решил поради нејзе да се крштева во грчка православна црква.

Хенкс го паметиме по одличните улоги во „Форест Гамп“, „Зелената милја“, „Кодот на Да Винчи“, „Фати ме ако можеш“ и многу други…

Пред некоја година тој откри дека боледува од дијабетес, болест со која сè потешко се справува со текот на годините, бидејќи тешко може да се одвикне од омилениот чизбургер, но и дека процесот на лечење е многу повеќе од тоа.

Слични објави

Провокативната Кајли Џенер во минијатурно бикини ги рашири нозете, па ја спушти раката на незгодно место (ФОТО)

Еспресо

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

Таа ги има најдобрите облини во светот! (ФОТО)

Еспресо

Мараја Кери конечно побара помош за болеста

Igor

Му купила нешто што долго го меркал: Рада Манојловиќ го изненади Харис со скапоцен подарок од 9.500 евра

Igor

Си преправал дека е мртов за да ја види реакцијата на неговото куче и на мачката: Еве како реагирале!

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет + 18 =

Слични објави

Дара Бубамара го покажа задникот: Нејзините бујни гради паѓаат во втор план! (ФОТО)

Цревата и се испреплеткале: Актуелната учесничка на „Ѕвездите на Гранд“ ИТНО оперирана!

Igor

ВИКЕНД ХОРОСКОП: Слатки тајни, љубовни проблеми, остварување на очекувањата

Igor

Гитаристот на групата „Квин“ доживеал срцев удар!

Еспресо

СТЕ КАЖАЛЕ БАРЕМ ТРИ: Ова се 6 „бели лаги“ кои ги кажуваме утрото потоа

Igor

Рита Ора сакаше да го покаже зајдисонцето, но сите гледаа што ѝ пишува на маичката! (ФОТО)

Васко Спасоски