ВИКЕНД ХОРОСКОП: Слатки тајни, љубовни проблеми, остварување на очекувањата

Пред нас е продолжен викенд во кој најголем дел од хороскопските знаци дефинитивно ќе уживаат.

Прочитајте што ви носат вас ѕвездите:

ОВЕН

Ако вашата работа е поврзана со странство, искористете го овој викенд за темелно да ги разгледате сите можности и да скроите добри планови. Сакате да влезете во мистериозна и тајна врска.

БИК

Секогаш покрај себе држете ги личностите на кои им верувате. Ако се дружите и приватно со некој од колегите, овој викенд можете да се впуштите во интересна прослава, без особен повод.

БЛИЗНАЦИ

Работата ви е мирна и стабилна, но на емотивно поле сте несигурни и пријателските расположенија ги толкувате како флерт. Разграничете ги тие две нешта, за да не бидете манипулирани.

РАК

Многу сте вознемирени, а тоа е само поради вас самите и ситуацијата во која се ставивте. Викендов ќе биде мирен, но веќе од понеделник ќе морате да ги разрешувате отворените прашања едно по едно.

ЛАВ

Ситуацијата на работа е монотона, но вие и понатаму се трудите да бидете доследни на својата професионалност. Во следниот период се можни средби кои врз вас ќе остават убав впечаток.

ДЕВИЦА

Постара личност од вашето опкружување ќе ви помогне пореално да ги согледате нештата. Не размислувајте за минатото, бидејќи не ви носи ништо добро. Посветете се на оние кои знаат да ги исполнат вашите очекувања.

ВАГА

За сè треба да имате промислена стратегија, за да можете да дојдете до вистинското решение. Сакате да се вљубите, но овој викенд е најдобро да го поминете со семејството и со пријателите.

СКОРПИЈА

Своето незадоволство не го покажувајте пред луѓето кои не се должни за тоа, бидејќи само си ја отежнувате ситуацијата и дома и со пријателите. Внимавајте и на саканата личност, врската може да падне во криза.

СТРЕЛЕЦ

Промените кои ви се случија го обземаат целото ваше внимание. Но, викендов ќе биде доста мирен и стабилен. Искористете го за да ги дефинирате своите цели, желби и очекувања.

ЈАРЕЦ

Ќе добиете понуда за дополнителна заработувачка. Прифатете, бидејќи тоа ќе ви донесе и контакти и познанства. Склони сте кон повлекување во себе, а монотоната љубовна ситуација уште повеќе придонесува за тоа.

ВОДОЛИЈА

Имате шанса вие да „потегнете“ значајни контакти и да си обезбедите подобра позиција на работа. Многу емотивно реагирате на зборовите на партнерот и имате впечаток дека сака да доминира над вас.

РИБИ

Целосната ситуација на работното место се менува на подобро. Имате поддршка од сите околу вас. Многу сте самокритични, а викендов е одличен за да се преиспитате дали има потреба од сето тоа.

Слични објави

Ана Винтур советува кои парчиња облека ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги зачуваме и за наредната сезона!

Igor

Хороскоп за 10 март – Овните да се чуваат од измами, Девиците ќе бидат нервозни и напнати

Еспресо

Са­ла­та со ориз и фе­та си­рење (РЕЦЕПТ)

Igor

Лејди Гага: Не сфатив што се случува, целото тело ми беше како камен

Igor

Почина наводната жртва на Кевин Спејси, ништо од судењето!

Igor

КИМ КАРДАШИЈАН стана мајка по 4-ти пат: Веднаш по породувањето ги објави РАДОСНИТЕ ВЕСТИ!

Igor

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

Генц од Тетово го освои срцето на ќерката на Стивен Спилберг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Еспресо

Медитерански тортиљи со пилешко месо

Igor

Џастин Бибер: Толку многу се дрогирав, што навечер ме проверуваа дали сум жив!

Еспресо

Српска пејачка била исфрлена од финалето на Новак Ѓоковиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лепа Брена има двојник!

Слободен печат