26.8 C
Скопје
13:54 - 14 април, 2024

(ВИДЕО) ТРЕЈЛЕРОТ ЗА НОВИОТ „БЕТМЕН“ ЗА ЕДЕН ДЕН ГО ИЗГЛЕДАЛЕ 8 МИЛИОНИ ЛУЃЕ: Фановите се возбудени

бетмен

На официјалниот канал на „Warner Bros. Pictures“ во понеделникот беше објавен официјалниот трејлер за очекуваното продолжение на „Batman“.

Овој пат го гледаме Роберт Патинсон во улогата на Бетмен, а Зои Кравиц во улогата на жена-мачка.

Во новото продолжение Бетмен се обидува да го победи Ридлер кој го игра Пол Дано.

Во актерската екипа се и Енди Серкис како Пениворт, Џефри Рајт како Џејмс Гордон, Џон Туртуро како Кармин Фалкон, Питер Сарсгард како Гил Колсон и Колин Ферел како Освалд Коблпот.

Филмот е режиран од Мет Ривс, кој се потпишува и како ко-сценарист заедно со Питер Крег. Новиот филм за Бетмен пристигнува во кината на 4 март 2022 година.

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....