(ВИДЕО) Спектаклот за најголемата ријалити-ѕвезда: Ким Кардашијан го прослави својот 40-ти роденден!

Најпознатата ријалити-ѕвезда и инфлуенсерка на светот, Ким Кардашијан (40) на 21 октомври го прослави својот 40-ти јубилеен роденден, а нејзиното семејство и приреди фантастично изненадување за оваа убава пригода.

Имено, нејзините сестри Кортни, Клои, Кендал и Кајли изведоа вистинско шоу во секси костуми, па изведоа настап во стилот на кабаре и ги воодушевија фановите.

Славеничката се појави на сцената во еден момент, а бидејќи не очекуваше дека ќе мора да танцува, таа „замрзна“ од среќа и цело време се смееше и им се заблагодари на своите сестри кои со широки насмевки на лицата танцуваа во ритамот на музиката.

Целата соба беше украсена во „винтиџ“ стил, но и во тема на „Ноќ на вештерките“, а се слушаше и музика од 1920-тите. Парадата ја водеше најстариот член на кланот Кардашијан-Џенер, Кортни Кардашијан, а сите дами беа облечени во црно како „зајачиња“, освен Ким, која носеше златен фустан со светки, кој ги привлече вниманието на сите.

Фустанот беше толку тесен, што ги истакна сите нејзини облини и совршената фигура, а изгледот го надополни со долга права пуштена коса. Ѕвездата носеше златни потпетици и уживаше во нејзината вечера.

Исто така, погледнете ја и видео честитката што ја направија нејзините најблиски по повод роденденот:

Слични објави

Нема да престанете да се смеете: Пејачот Џеј падна сред емисија (ВИДЕО)

Igor

Алекс Родригез го откри урнебесниот начин на кој Џеј Ло го присилила да ја запроси (ВИДЕО)

Igor

Три хороскопски знаци кои знаат да го скршат мразот во љубовниот однос

Igor

Мајка на три деца а изгледа толку добро – Погледнете ја Анабела во бикини (ФОТО)

Igor

Кристијан Бејл го знае најдобриот лек против жештините: Згодниот актер покажа дека повторно е во топ форма! (ФОТО)

Еспресо

Едвај ги сокри брадавиците: Накова се врати на Инстаграм и направи хаос! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне × пет =

Слични објави

„Се уште сме фраери”: Славните актери Сталоне, Шварци и Долф со хит снимка го воодушевија светот (ВИДЕО)

Igor

Мистерија од спотот на Фил Колинс: Многумина се прашуваат дали во него се појавува и славниот режисер?

Еспресо

Песна, солзи и „молба за помош“: Деми Ловато со емотивен настап за првпат по две години откако безмалку ќе умреше (ВИДЕО)

Еспресо

Роден е Боби Мекферин, објавена е првата и единствена „Екс-ЈУ рок енциклопедија“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Бојата на гардеробата ја открива вашата личност (ПРВ ДЕЛ)

Igor

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian