7.8 C
Скопје
23:53 - 20 април, 2024

ВИДЕО Андреј од ДНК ги скина „Whitesnake“!

Дуото ДНК составено од Панчо и Андреј со години негуваат ист стил на музика и што е нели нормално, но честопати се случува пејачите или музичарите да изјават дека приватно слушаат и уживаат во сосема поинаква музика од тоа што го интерпретираат.

Таков е случајот и со Андреј. Познатиот пејач во неколку прилики изјавил дека приватно најмногу ужива во класичната музика, во џезот и слично…

За тоа и многумина се изненадија кога вчера Андреј сподели видео направено во домашна атмосфера, каде во друштво на негов пријател ја изведува „Sailing Ships“ на легендарните „Whitesnake“.

Како звучи песната на познатата рок-група во верзија на нашиот Андреј од ДНК, слушнете сега:

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....