МЕЛАНИЈА ТРАМП ја откри тајната за својот изглед: 4 правила кои никогаш не ги прекршила

Првата дама на Америка веќе со години важи за една од најубавите жени во светот, а со својата елеганција никого не остава рамнодушен. За да ја одржи завидната линија Меланија Трамп секојдневно води сметка за својата исхрана внесувајќи во својот организам големи количини течности и здрави намирници.
Сепак, тајната за својата совршена линија првата дама на САД ја крие во овие четири едноставни правила.

Денот го започнува со исти намирници.

Меланија никогаш не го пропушта здравиот појадок. Секое утро пие смути и овесна каша која содржи многу влакна.

Седум овошја на ден

Трамп отркрила дека секој ден јаде 7 различни видови овошје и дека никогаш не го пропушта сезонското овошје.

Јаде благо, но не во преголеми количини

„Немам омилен десерт. Ако ми се јаде нешто благо би избрала овошје или малку чоколадо“, изјавила Меланија.

Внесува многу течности

По породувањето практикува внес на големи количини вода за да ја одржува тежината.

Слични објави

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Еспресо

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Родена е Маргарита Стефановиќ, а убиен е Марвин Геј и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата

Еспресо

Зошто жените важат за поголеми иницијатори за развод во однос на мажите?

Еспресо

Ова е новиот вознемирувачки тренд на запознавање!

Еспресо

Џенифер Лопез ја повтори „катастрофалната грешка“ од минатата година! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

2 × 3 =

Слични објави

Водење љубов за време на коронавирусот: Воздржете се од „акција“, ни презервативот нема да ве заштити!

Еспресо

Ги носите секој ден, а овие занимливости за чевлите најверојатно не ги знаете

Еспресо

Разладуваат „однатре“: Oсвежителни плодови што мора да ги имате на трпезата ова лето

Еспресо

Идеалите за убавина се менуваат: Во 2020 година нè очекуваат многу изненадувања! (ФОТО)

Еспресо

Летаат пари на сите страни: Жаре Бербер и неговите пријатели од бендот направија хаос во кафеана (ВИДЕО)

Васко Спасоски

За суви и миризливи пазуви наместо антиперспирант користете лимета!

Еспресо