ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Северина во моментов не е во можност да ја плаќа ратата за кредитот во висина од 100.000 евра, која изнесува околу 2.000 евра месечно, дознава српски „Курир“.

Доколку таа не ги подмири своите долгови кон банката, може да остане без станот во Загреб. Откако го изгуби претходниот менаџер, таа не умее да располага со парите, но нема ниту еден добар настап, а со тоа зема помали хонорари и не може да ги подмирува останатите долгови. Пред осум месеци подигнала кредит за снимање нов албум, но сега има проблеми со исплаќање на ратите, со кои доцни неколку месеци.

Како гаранција го дала својот стан во Загреб, а во моментов должи околу 7.000 евра, вкупно со каматите.

Она што е евидентно е дека сè помалку ја има на настапи и фестивали, за разлика од нејзините колеги како Петар Грашо, Тони Цетински и Јелена Розга, кои се појавија на секој можен настап и фестивал, како во Хрватска, така и низ целиот Балкан.

Ваквото губење на компасот публиката го припишува на прекинувањето на соработката со долгогодишниот менаџер, Томица Петровиќ, кој умешно организирал сè во однос на нејзините настапи и хонорари.

Од друга страна, таа неодамна беше на одмор во Бодрум, во скап хотел, каде дневен аранжман чини 960 евра.

Слични објави

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Еспресо

Биографско дело за Боб Дилан: Тимоти Шаламе во улога на славниот рокер

Еспресо

Интровертни лица: Овие 3 хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Igor

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Igor

Водителот проговори за тешката болест: Станал татко, а подоцна дознал дека боледува од рак! Колешка му го спасила животот! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАНЕКЕНОТ УДРИ ПО КЕЈТИ ПЕРИ: Заедно снимавме спот, а потоа ме соблече пред пријателите!

Igor

Остави Коментар

шест + 19 =

Слични објави

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Секс со славна личност или со бившиот? Што значат 6-те најчести еротски соништа

Igor

Ужива во Хрватска: Новак Ѓоковиќ од птичја перспектива (ФОТО)

Igor

Меган и Хари отворија профил на Инстаграм

Igor

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Еспресо

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor