Три хороскопски знаци кои ќе имаат тежок период до крајот на ноември

Овие денови, следниве хороскопски знаци ги очекува потежок период. Но, и тоа не е крај на светот. Понекогаш треба да забавите и да се подготвите за патувањето што ве очекува во иднина.

1. Стрелец

Немојте да паничите. Наскоро Јупитер ќе влезе во вашиот знак, а ова се одлични вести за вас. Но дотогаш, во сезоната на Скорпијата, потребно е да забавите и да ги наполните батериите. Ќе направите уште еден круг околу сонцето и потребен ви е подолг одмор. Доколку не сакате да минувате време сами, оваа сезона е периодот кога мора да ја прифатите самотијата. Нема потреба да се плашите. Секој заслужува малку одмор.

2. Лав

Бидејќи сонцето патува во вашата четврта куќа на домот и семејството, воопшто нема да ви биде лесно да забавите. Важно е да знаете дека сè е во ред. Ова е период кога треба да најдете удобност и задоволство во вашиот дом додека сте опкружени со саканите. Сепак не значи дека сезонава ќе биде само лоша. Можеби ќе бидете нервозни, но барем ќе бидете со луѓето што ги сакате. Сега е сосема во ред да бидете малку себични и да се грижите за себе.

3. Овен

Знаевте ли дека имате многу сличности со Скорпиите? Владетелот на Скорпиите, Марс, е владетел и на вашиот знак. Сонцето минува низ вашата осма куќа на сексот и трансформацијата, па можно е да имате лошо расположение. Но немојте премногу да размислувате за тоа и не си создавајте дополнителен притисок. Ова е само циклус и сега е време да се повлечете и одморите пред да продолжите понатаму. Во блиска иднина ќе најдете нова авантура бидејќи Јупитер влегува во вашата деветта куќа на патувањата.

Слични објави

По написите за разводот со Северина: Игор Којиќ покажа кој му прави друштво

Еспресо

Луна Џогани првпат ги прошета новите гради и тоа во проѕирен фустан (ФОТО)

Igor

Хороскоп за недела 12 јануари – Прочитајте што ве очекува денес!

Еспресо

Антонио Бандерас искрен за бившата сопруга: Ќе ја сакам до смрт!

Igor

Дали сопругата на Чичарито овојпат претерала? (ФОТО)

Igor

Пејачот Огнен Здравковски е позитивен на ковид-19, но не се откажа од промоција на неговиот нов хит! Главата горе, нема плашење: (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × 5 =

Слични објави

„Имам широк нос, акни и кратки трепки…“ – Елена Ристеска објави запрепастувачка фотографија со порака (ФОТО)

Igor

„Секоја година по една недела во карантин“: Идрис Елба предизвика бурни реакции на Твитер!

Еспресо

Специјална „Еден на Еден“: Погледнете кои ѕвезди ќе му гостуваат на Жаре (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Албанска пејачка ги полуде фановите, го покажа задникот за кој сите би сонувале (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Аделина Тахири сподели интимни моменти со нејзиниот сопруг (ВИДЕО)

Igor

Прекрасна глетка – Емили Ратајковски топлес на плажа (ФОТО)

Igor