ТИЈАНА откри со кого ТАМАРА ќе снима дует

Тијана Дапчевиќ викендов беше гостинка во емисијата „Премиера – викенд специјал“ и зборуваше за учеството на нејзината сестра на Евровизија.

Таа е презадоволна од настапот и од пласманот на Тамара, а особено важно за неа биле 12-те поени што Македонија ги доби од Велика Британија.

„Важно е што доби 12 поени од Велика Британија, која е колевка на музиката. Не знаеме дали гласовите на публиката се такви. Тоа никогаш нема да го знаеме. Тоа не е теорија, тоа е завера. Нема врска што таа е моја сестра, таа одговори на задачата.“, рече Тијана.

На Тијана не ѝ се допаднало што стручното жири на Македонија не ѝ даде ниту еден глас на Србија, односно на Невена Божовиќ.
„Јас сум разочарана што стручното жири не ѝ даде ниту еден бод на Србија. Тоа не е Македонија, тоа се седум луѓе кои така одлучиле, што е погрешно до бесвест. Македонија гласаше за Невена, бидејќи реално, немаа за кого друг да гласаат“, рече Тијана.

На крајот, Тијана ja откри и ексклузивната вест дека Тамара ќе снима дует со Швеѓанецот.
„Еве, да откријам ексклузива. Тамара ќе снима дует со Швеѓанецот кој беше втор. Тој и пришол и ѝ рекол: Дали е можно дека не си црнка? Кој може така да пее?“

eurovision.tv

Тијана откри дека Тамара се спријателила и со Италијанецот.

Слични објави

ВИДЕО | Манекенката Кристина Димитријевска сними уште една песна со провокативен видеоспот!

Васко Спасоски

ШОУ НА БАНДЕРАС: Еве што направи холивудскиот актер на црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Igor

Никогаш не излегуваат од мода: Како да ги комбинирате белите фармерки (ФОТО)

Igor

РЕПОРТАЖА: Сент Мориц, гратче со патентирано име и лого

Теодора Циклевска

Прво официјално појавување на кралицата Елизабета по Мегзит: Хари и Меган ја шокираа јавноста, а таа ниту да трепне! (ФОТО)

Еспресо

НОСЕТЕ МАСКИ! Шерон Стоун објави слика од болничката соба на нејзината сестра која се лекува од коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

12 − 3 =

Слични објави

РАЗГОЛЕНО И СМЕЛО: Познатата манекенка без гаќички во Кан (ФОТО)

Igor

Денеска и официјално: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ се разведоа (ФОТО)

Igor

Аница Добра, Ена Беговиќ, Ана Сасо… Седумте култни икони на Југославија кои оставија печат на многу генерации

Еспресо

Што кажува за вас изборот на омиленото кафе?

Igor

Бекам остана без возачката дозвола поради мобилниот телефон

Igor

Портокаловата дефинитивно е нејзина боја: Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро! (ФОТО)

Igor