ТИЕ СЕ НИВНАТА НАЈГОЛЕМА ПОДДРШКА: Успешни, остварени, богати, а овој совет од родителите добро го запомниле (ФОТО)

Тие се успешни, остварени, докажани и богати личности. Цел свет ги сака поради нивните манири, но и поради талентот и харизматичноста.

Мишел Обама и Ева Лонгорија откриле што ги советувале нивните мајки кога тие биле млади. Тие изјавиле дека некои од советите многу им помогнале да постигнат успех. Некои совети, како што велат, засекогаш им останале врежани во главата.

Мишел Обама

профимедиа

Поранешната прва дама на Америка еднаш и се пожалила на својата мајка поради работата, но добила одговор кој никогаш не го заборавила.

„Сега заработи пари, а подоцна ќе се грижиш за среќата“, и рекла таа.

Ева Лонгорија

профимедиа

Актерката во едно интервју изјави дека нејзината мајка додека била мала секогаш и повторувала една реченица која засекогаш и се врежала во меморијата. Таа и помогнала во животот, особено кога таа се чувствувала несигурно. Реченицата гласи:

„Никогаш не заборавај од каде си!“

Слични објави

Препознај ја ако можеш: Денес е една од нашите најпознати пејачки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Еспресо

Само делува самоуверено: Роби Вилијамс откри зошто одбил да го замени Фреди Меркјури во „Queen“

Еспресо

Рис Витерспун призна дека била сексуално вознемирувана

Igor

Доколку веќе не сте ја купиле: Зошто треба да купите „баскет баг“ за оваа сезона (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац прекрасна и совршена дури и додека вежба! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет − 17 =

Слични објави

Српскиот рапер Вук Моб запроси новинарка на негов настап (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ве излудува што секоја вечер се будите во исто време? Еве зошто тоа се случува и како да го избегнете

Еспресо

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Igor

Ти веќе не си мое дете: Анабела јавно се откажа од ќерката Луна! (ФОТО)

Еспресо

Луна Џогани не престанува да ги покажува новите силиконски гради (ФОТО)

Igor

Пронајдено мртво тело на Плејбој зајачица, оставила и проштално писмо (ФОТО)

Еспресо