Совршен фустан за претстојните летни денови: Го носи и Пипа Мидлтон (ФОТО)

Ова е класично безвременско парче облека во кое не треба да ви биде жал да инвестирате пари.

Но, доколку не сакате да ги следите модните трендови, тогаш овој фустан е must-have за вас.

Овој летен примерок на фустан го обожува и сестрата на војвотката од Кембриџ, Пипа Мидлтон, а станува збор за англиски крој.

profimedia

Освен што изгледа прекрасно и приклдно за врелите летни денови, во овој фустан никогаш нема да ви биде претопло токму поради материјалот од кој е изработен.

Иако познатите дизајнери повеќе пати ги претставија своите фустани од овој тип, сепак и сосема непознатите марки и најобичните продавници за облека имаат достојни замени па нема да морате да трошите премногу пари.

Сјајно е и тоа што овој фустан доаѓа во разни бои и должини па сигурни сме дека ќе го пронајдете својот идеален примерок.

Слични објави

Елена Велевска се РАЗВЕДЕ и со насмевка кажа: Мажи има насекаде низ светот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor

ПО СТАПКИТЕ НА ТАТКО Ѝ: Ким Кардашијан ќе станува адвокат

Igor

Печурки – шампиони

Igor

Рита Ора побегна на село од коронавирусот

Еспресо

Кој го „облече“ Моден викенд Скопје?

Igor

Остави Коментар

три × пет =

Слични објави

Аца Лукас поради бившата на Тошиќ ја оставил мисицата! Еве која е неговата нова девојка (ФОТО)

Igor

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor

ЏИМ КЕРИ ја разгневи јавноста со провокативна карикатура за АБОРТУС

Igor

Прозборе за ДРАМАТИЧНИОТ ОДНОС со братот: Ја сакав мајка ми додека ДА ГО РОДИ НЕГО

Igor

Фрањо Ласиќ: Сопругата во деветтиот месец од бременоста доби корона, за среќа се заврши како што треба

Еспресо

Јелена Карлеуша ги објави најпровокативните фотки на Инстаграм досега! (ФОТО)

Васко Спасоски