СКРИЕНО ЗНАЧЕЊЕ: Зошто Меган и Хари го избраа името Арчи Харисон?

Спротивно на очекуваното, нивното бебе не доби традиционално име, туку сосема нетипично за кралското семејство – Арчи Харисон.

Откако беше објавено името на синот на Меган Маркл и принцот Хари, фановите на кралското семејство не престануваат со претпоставки за неговото значење.

Постојат теории дека неговото име во слободен превод значи „син на Рејчел и Хари“. Средното име Харисон (Harrison) го преведуваат како „син на Хари“, додека Арчи е изведено од првото име на војвотката Меган, Рејчел.

Инаку, името Арчи е скратена верзија од Арчибалд, што значи верен и храбар. Детето го доби презимето Монтбатен, на прадедото принцот Филип, а Виндзор е местото каде се наоѓа еден од трите главни кралски замоци.

Исто така, еден од роднините на принцезата Дијана се викал Арчибалд Кемпбел.

Прочитајте и зошто еден новинар доби отказ поради малиот Арчи.

БОНУС ВИДЕО:

Дали Арчи Харисон има шанса да стане крал?

Слични објави

Целосно се РАЗГОЛЕ ПРЕД СВЕТОТ: КИМ ја покажа КОЖНАТА БОЛЕСТ на лицето и телото, интернетот ЕКСПЛОДИРАШЕ (ФОТО)

Igor

Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Igor

Латино бомбата ги РАЗБЕСНЕ фановите со објавата за ураганот Доријан: „ЗАСРАМИ СЕ!“

Igor

Никол Шерцингер скршена: Го убија братучед ми и побегнаа, помогнете ми!

Igor

ОВАА ЖЕНА Е ПОДГОТВЕНА НА СЕ: Прво ги покажа градите, а сега отиде чекор подалеку (ФОТО)

Igor

Овие хороскопски знаци никако не смеат да бидат заедно: Ќе ви се случи пекол!

Igor

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Погледнете што ги интересира луѓето на „Гугл“ за Боки 13 (ФОТО)

Igor

Овошна торта без печење! Под итно да ја подготвите за вашите најблиски! (ФОТО)

Igor

Убавата актерка беше во врска со 16 години постариот колега, а сега го има популарниот Бали бег

Еспресо

Порано цртаните филмови создаваа генерации на културно писмени деца: Дали е случај тоа и сега? (ВИДЕО)

Еспресо

Само со ЕДНА ЧАША од ОВОЈ пијалак ќе ги решите проблемите со несоницата

Igor

Мали и вкусни банини колачиња

Igor