Силвестер Сталоне се откажа од подмладувањето и направи драстична промена! (ВИДЕО)

Актерот Силвестер Сталоне ги изненади фановите со новиот стајлинг објавувајќи кратка снимка за време на возење со автомобил.

Изгледа дека 73-годишниот Сталоне одлучил дека е време за природен изглед, па покажал дека престанал да ја бои косата и се препуштил на седата коса.

„Некогаш се будам и едноставно ништо не правам. Само се опуштам. Доколку некој каже поинаку, лаже – тоа е во човечката природа. Тогаш ќе се замислиш, ќе бидеш малку лут на себе, сфаќаш дека мораш да се посветиш на своите цели. Тогаш се враќам на својата омилена фраза и го правам тоа. Само продолжи да удираш“, напишал Сталоне покрај снимката.

Скоро сите ја забележаа седата коса на актерот и му препорачаа дека во тоа издание повеќе им се допаѓа.

„Уште пошармантен си вака“, „Изгледаш одлично, Си“, „Годините ништо не ти можат, се уште си инспирација“, биле само дел од коментарите.

Слични објави

Кога не можеме да пееме, тогаш ќе се сликаме: Фолк-пејачката Татијана Стефановска ги изненади обожавателите! (ФОТО)

Франц стана татко, неговата ќерка доби необично име (ФОТО)

Igor

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Еспресо

30 години помладата сопруга на Винсент Касел (53) изгледа како милион долари! Луѓето гледаат во неа како хипнотизирани! (ФОТО)

Еспресо

Хаос поради објавата на Џенифер Анистон утрото по SAG – Дали Бред Пит го соблече тоа? (ФОТО)

Еспресо

Овие 3 хороскопски знаци се најдобри татковци!

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + два =

Слични објави

Повеќе не е смешно, сега е болно: Беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Еспресо

Каја Гербер го облече ЛЕГЕНДАРНИОТ САДО-МАЗО СТИЛ на нејзината мајка (ФОТО)

Igor

Со кого се забавува АДРИЈАНА ЛИМА на Миконос?

Igor

Како до БЕСПРЕКОРНА ШМИНКА и на летни температури

Igor

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Еспресо

Принцот Вилијам отворено: Сосема сум во ред ако моите деца се хомосексуалци

Igor