СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Рафаел Надал и Марија Перели најавија дека ќе се венчаат на 19 октомври, во шпанскиот град Поленси.

Како што пишуваат шпанските медиуми, славниот пар го изнајмил целиот луксузен комплекс, во кој има и базени, приватни апартмани, па дури и хелиодром.

Најавено е дека на свадбата ќе присуствува и шпанскиот крал Хуан Карлос, со кого Надал е и пријател.

Рафаел и Марија се заедно од 2005 година, но се познаваат и од претходно. Таа нема официјални профили на социјалните мрежи и не се експонира како партнерка на спортист, туку работи во секторот за финансии и ја менаџира хуманитарната организација на Надал.

Слични објави

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува навечер и пие со Адел

Еспресо

Мила Москов го освои шестото место на детската Евровизија

Igor

„Забранетата љубов“ ги руши сите бариери на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

И Џенифер Лопез може да згреши: Овој фустан ни нејзе не ѝ стои добро (ФОТО)

Igor

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Имате проблем со постојано одложување на обврските? Еве како да престанете да го правите тоа!

Еспресо

Остави Коментар

14 − седум =

Слични објави

Мадона сепак ќе настапи на Евросонг

Igor

Колку јагоди и цреши дневно смеат да се изедат?

Igor

Кеба направи шоу во „ТЛЗП“, а Северина му кажа неколку зборови и се расплака (ВИДЕО)

Igor

Проблематичната ѕвезда и скандалозниот принц: Ѝ подарил кредитна картичка со милиони

Igor

Лима гола во кревет со ружи кои и ги испратил милијардер, а сите се прашуваат дали има гаќички (ФОТО)

Igor

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Igor