Се сеќавате ли на БАЛИ БЕГ? Го сменил имиџот, ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледа сега!

Еден од најпопуларните турски актери, Бурак Озцивит (34), стана еден од омилените глумци во регионот по големата популарност на серијата „Сулејман величествениот“, во која се прослави со улогата на Бали бег.

Иако многу обожавателки се навикнаа на неговиот препознатлив изглед, Бурак одлучи да направи измени кои ги покажа во последните фотографии што ги објави на Инстаграм.

На својот профил сподели фотографии кои буквално ги залудеа неговите обожавателки.

Фотографијата на која позира на тераса, брзо собра повеќе од еден милион лајкови.

Турската ѕвезда последниве две години е во брак со турската глумица Фахрие Евцен (33), а во април го добија синот Каран.

View this post on Instagram

29.06.2017 ❤️2.

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

 

Слични објави

Албанскиот модел Ангела е вистински ангел (ФОТО)

Igor

310 долари карта за концертот на Мадона: Светската дива ѝ покажа на својата колешка кој е најдобар!

Igor

Деми Ловато откри дека ја привлекуваат и двата пола!

Еспресо

А беше толку сигурна во себе: Катастрофален дебакл на Меган Маркл! (ФОТО)

Igor

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР: Бијонсе е постара од што се претставува, а ОВАА пејачка ѝ е ќерка…

Igor

Дневен хороскоп за 23.11.2019: Бујната имагинација на Биковите ќе ги доведе до потполно уживање, а Водолиите треба да го избегнуваат алкохолот

Igor

Остави Коментар

десет − 3 =

Слични објави

По долгогодишна борба со килограмите, конечно ослабе 20 килограми: Мараја Кери ја воодушеви публиката! (ФОТО)

Еспресо

Погледнете како легендата на Милан ужива меѓу ајкулите (ФОТО)

Igor

Мелани Грифит повторно на мета на критичарите поради својот изглед: Престара си за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат

Побегнала за да избегне камшикување и затвор: „Не жалам за ништо!“

Igor

Мала астро школа: Дали и кога ќе имаме пари?

Igor

Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Igor