21.8 C
Скопје
20:59 - 28 септември, 2023

Работа од соништата или од пеколот: Колку заработуваат дадилките на Kардашијан?

Секоја сестра Кардашијан има најмалку по три дадилки кои имаат полно работно време во познатото семејство. За вработување на нови дадилки е задолжена Крис Џенер.

Кортни, Ким, Клои и Кајли никогаш не криеле дека сакаат многу деца, ама за нив не се грижат тие самите. За да го усогласат мајчинството со работата, овие ѕвезди ангажирале дадилки, а секоја од нив ја плаќаат по 100.000 долари годишно.

Кога Клои минатата година ја роди ќерката Тру, неколкупати беше фотографирана со дадилката која не се одвојувала од неа. Фановите тогаш ја критикуваа старлетата дека не може без дадилката, но Клои не го демантираше тоа, туку рече дека самата не може да постигне да се грижи за бебето, и дека и е неопходна помош од дадилката.

Каније на дадилката и давал секој ден по 2000 долари на рака за во текот на ноќта да ја чува Норт бидејќи Ким не смеела да се вознемирува и да станува ноќе за да го смири бебето кога ќе се расплаче.

Кортни има поинакви барања. Таа сака дадилката да и се обраќа со „мадам“, а ако не го направи тоа, веднаш ја отпушта.

Кајли не штеди кога се работи за дадилки. За нејзината ќерка да има сè што и е потребно, Кајли вработила 4 дадилки кои деноноќно се грижат за неа. Бидејќи се плаши од бактерии, од своите дадилки бара често да си ги мијат рацете.

Ким сака нејзините вработени секогаш да одат зад неа, а тоа ги вклучува и дадилките. На една вечера, забележено е дека ќерка и јаде на друга маса со дадилката, додека Ким седела одвоено.

Слични објави

Џони Деп почна да го снима филмот за познатиот сликар Модиљани чиј живот згаснал на само 35 години

еспресо

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо
Се вчитува....