Работа од соништата или од пеколот: Колку заработуваат дадилките на Kардашијан?

Секоја сестра Кардашијан има најмалку по три дадилки кои имаат полно работно време во познатото семејство. За вработување на нови дадилки е задолжена Крис Џенер.

Кортни, Ким, Клои и Кајли никогаш не криеле дека сакаат многу деца, ама за нив не се грижат тие самите. За да го усогласат мајчинството со работата, овие ѕвезди ангажирале дадилки, а секоја од нив ја плаќаат по 100.000 долари годишно.

Кога Клои минатата година ја роди ќерката Тру, неколкупати беше фотографирана со дадилката која не се одвојувала од неа. Фановите тогаш ја критикуваа старлетата дека не може без дадилката, но Клои не го демантираше тоа, туку рече дека самата не може да постигне да се грижи за бебето, и дека и е неопходна помош од дадилката.

Каније на дадилката и давал секој ден по 2000 долари на рака за во текот на ноќта да ја чува Норт бидејќи Ким не смеела да се вознемирува и да станува ноќе за да го смири бебето кога ќе се расплаче.

Кортни има поинакви барања. Таа сака дадилката да и се обраќа со „мадам“, а ако не го направи тоа, веднаш ја отпушта.

Кајли не штеди кога се работи за дадилки. За нејзината ќерка да има сè што и е потребно, Кајли вработила 4 дадилки кои деноноќно се грижат за неа. Бидејќи се плаши од бактерии, од своите дадилки бара често да си ги мијат рацете.

Ким сака нејзините вработени секогаш да одат зад неа, а тоа ги вклучува и дадилките. На една вечера, забележено е дека ќерка и јаде на друга маса со дадилката, додека Ким седела одвоено.

Слични објави

Анабела прозборе за бракот со Гаги: Ги криев модриците од ќотекот! (ФОТО)

Igor

Леонардо Ди Каприо со својата девојка во Кан: Поради неа станал и професионален фотограф? (ФОТО)

Igor

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Главата на популарната кукла со ликот на Лепа Брена на аукција: Почетната цена само 99 динари, а тука е и целата барбика! (ФОТО)

Еспресо

Роден е главниот текстописец на „Alice in chains“, Иги Поп издаде деби албум со Дејвид Боуви и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

По еден месец откриено кое име Енрике и Курникова и го дале на ќеркичката

Еспресо

Остави Коментар

оне + девет =

Слични објави

Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Igor

Жељко Јоксимовиќ направи уличен концерт – Одлична атмосфера во Белград за неговиот роденден! (ВИДЕО)

Еспресо

Потегот на Бијонсе и Џеј Зи ги разбесни Американците (ВИДЕО)

Еспресо

Беше Џејмс Дин за својата генерација, сите го обожаваа: Една година без легендарниот Лук Пери (ВИДЕО)

Еспресо

Шон Конери ја разбесни јавноста: На ЖЕНИТЕ треба да им удирате ШЛАКАНИЦИ ако заслужат

Igor

Ова се цените за новогодишните настапи на Цеца, Шерифовиќ, Дара Бубамара, а погледнете за колку ќе пее Дино Мерлин во Скопје! (ФОТО)

Igor