Пролетен фустан број 1: За секоја пригода и за секоја жена!

По неколкуте температурни промени очигледно е дека пролетта е тука. Без оглед што оваа недела ќе биде врнежливо, сепак од плакарот веќе можеме да ги извадиме омилените фустани!

Со оглед на тоа што се уште е ладно за сандали, пастелните бои ќе почекаат уште малку, но во овој период повторно ќе го носиме модниот хит, кој, се чини дека никогаш нема да излезе од мода – тексас фустаните!

https://www.instagram.com/p/BvfBSdMh_F_/?utm_source=ig_embed

Ова парче облека жените го обожуваат затоа што е неверојатно практичен – како и тексас фармерките. Може да се носи со се и во секоја прилика.

Одлично оди со патики или балетанки за опуштени прошетки во градот, но и со потпетици за вечерно излегување или посвечена варијанта.

Во зависност од моделот и должината, тексас фустанот лесно може да се носи на работа.

Се што треба да направите е да го прилагодите на вашиот стил и подготвени сте за секоја прилика.

Во продолжение, ви покажуваме уште неколку примери како можете да го носите тексас фустанот.

https://www.instagram.com/p/Bvr4pSGh489/?utm_source=ig_embed

 

Слични објави

Селма Блер покажува знаци на подобрување во борбата со мултиплекс склерозата (ФОТО)

Igor

Смртта на Британи Марфи е една од најголемите мистерии: Испливаа нови теории за трагично настраданата глумица

Слободен печат

Нов тренд меѓу инфлуенсерките: Се сликаат само со шешир!

Igor

Деми Мур со досега невидена фотографија, му го честиташе роденденот на поранешниот сопруг Брус Вилис!

Еспресо

Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Igor

Вистинската причина зошто Бред Пит не присуствуваше на БАФТА наградите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × 3 =

Слични објави

Пејачката позната по скандалозното однесување призна: Половина година сум трезна

Еспресо

Избра 17 години помлад: Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот не крие колку е ЗАЉУБЕНА И СРЕЌНА! (ФОТО)

Igor

ДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЕВРА ВО РАЦЕТЕ – Бившиот сопруг на Дара и даде купче пари за шопинг, се е снимено и објавено (ВИДЕО)

Еспресо

Лепа Брена има двојник!

Слободен печат

ВАКА ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ: Кралицата Елизабета свика итен состанок поради Хари и Меган

Еспресо

Емили Ратајковски објави досега невидена фотографија и упати јасна порака (ФОТО)

Васко Спасоски