Пред 5 месеци се РАЗВЕДЕ, а сега го покажа НОВОТО МОМЧЕ, фановите шокирани (ФОТО)

Славната пејачка Адел неодамна се разведе, а фоторепортерите веќе ја „фатија“ со друг за кој никој не може да поверува дека сега е нејзино момче.

Како што пишуваат британските медиуми, Адел во моментот ужива во љубовта со раперот со уметничко име Скепта.

Да потсетиме, Адел (31) се разведе од својот сопруг Сајмон Конецки во април, а сега ужива со раперот од Тотенхем, Скепта (37). Тие двајца, како што пишуваат медиумите, излегуваат во Лондон не криејќи ја својата љубов.

„Адел и Скепта многу време поминуваа заедно откако љубовните врски им се распаднаа. Во меѓувреме се поврзаа еден за друг и делат многу заеднички интереси. Се повеќе време поминуваат заедно и сите пријатели претпоставуваат дека ќе бидат совршен пар“, коментираше анонимен извор.

Сепак фановите се изненадени од нејзиниот избор па многумина коментираат дека не можат да ја замислат оваа љубовна комбинација.

Инаку, Адел и Скепта и во медиумите говореа еден за друг и тоа со голема почит, а често и меѓусебно се споменуваат и на социјални мрежи.

Нивното пријателство трае подолго, во една прилика Спекта во 2016 година изјави „Адел постојано ми испраќа пораки и ме известува за се“. После тоа Адел ја закачи неговата слика на профилот на Инстаграм и напиша „Момчето од Тотенхем“ и додаде срце. На тоа, Скепта и одговори, „Те сакам“.

Слични објави

Селена е КРАЛИЦА на ИНСТАГРАМ: Од тронот ги симна Калји и Роналдо

Igor

Никол Кидман и Кит Урбан споделуваат нежности кај стигнат (ФОТО)

Igor

Карлеуша шокираше со изјавата: Еве зошто се шири коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor

Шварценегер донираше 3 милиони за децата на кои им е скратен оброкот поради коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

И официјално Игор Карачиќ е македонски зет: Ја запроси убавата струмичанка Душица (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

оне + три =

Слични објави

„Ти имаш 46 години?“ – Кејт Бекинсејл со фотка во бикини ги изненади сите! (ФОТО)

Еспресо

Додека Италија е под карантин, каналите во Вениција закрепнуваат! (ВИДЕО)

Еспресо

Авалон го прекина договорот со Дупер – ПРИЧИНАТА ќе ве изненади

Igor

Ричард Гир: За мојот успех заслужна е најмоќната сила на Универзумот

Еспресо

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor

ЈАПОНСКИ ТЕСТ НА ЛИЧНОСТА: Откријте ги скриените пораки на вашата потсвест

Слободен Печат