Познатата турска актерка сподели фотографија од минатото, како таа изгледала пред 28 години (ФОТО)

Една од најценетите актерки во Турција, но и пошироко, Бену Јилдирмар, на нашата публика позната по улогата на Фикрет Текин од серијата „Кога лисјата паѓаат“, на Инстаграм сподели фотографија од 1991 година и откри како изгледала како 20-годишна девојка. Доколку судиме според коментарите и комплиментите кои нејзините обожаватели и ги доделија, тие се воодушевени од нејзиниот изглед.

Иако за неколку дена ќе го прослави 50-от роденден, актерката токму со оваа фотографија докажа дека годините се само бројка.

Минатата година таа престојувала во Сараево и во ексклузивниот разговор за порталот „Азра“ таа открила досега непознати факти за ликот кој и ја донесе најголемата слава, своето семејство и животот во Турција, а и поврзаноста помеѓу неа и ликот на Фикрет. Таа исто така открила дека нејзината 18-годишна ќерка тргнала по стапките на мајка ѝ, но и татко ѝ кој исто така е актер.

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо

Наградуваниот американски драматург Теренс Мекнали почина од коронавирус

Еспресо

Џеј Ло во секси бикини на плажа: Го сними задникот одблизу, но и лицето без брчки (ВИДЕО)

Еспресо

Каде би завршиле ако од Македонија ископате тунел низ центарот на Земјата?

Еспресо

Алисиа Силверстоун од култниот тинејџерски филм „Clueless“ е непрепознатлива! (ФОТО)

Еспресо

НЕ МУ ДОАЃА ПАМЕТ: Дарко Лазиќ се враќа на старите навики

Igor

Остави Коментар

четири × 2 =

Слични објави

Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами?

Igor

Скандалозна слика на актерката: Покажала малку повеќе при излегувањето од кола, а не била „средена“ (ФОТО)

Igor

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Еспресо

Стилот или го имаш или го немаш: Боки 13 и во судница со модерни патики од 500 евра (ФОТО)

Igor

Лозано објави нов летен хит на еден ден пред неговиот голем концерт во Охрид (ВИДЕО)

Igor

Најчестите проблеми со кои се соочуваат паровите за време на сексот

Igor