Познатата пејачка ја призна аферата со принцот Чарлс

Иако со години се шушкаше за тајната врска меѓу познатата пејачка Барбара Стрејсенд и британскиот принц Чарлс, таа дури сега јавно го призна тоа. Имено, таа во текот на неодамнешниот концерт во „Huge Park“ неколку пати го спомена принцот.

„Доколку картите одиграа како што требаше, јас ќе бев првата принцеза еврејка“, се пошегува Барбара која веќе 21 година е во среќен брак со сопругот Џејмс Бролин.

Да се потсетиме, Барбара и Чарлс се запознале 1974 година на сетот од филмот „Funny Lady“, а деталите од нивната романса, која дури сега е потврдена, се објавени во книгата на авторот Кристофер Андерсон од 2016 година.

Во книгата пишува дека принцот Чарлс на млади години бил лудо заљубен во пејачката, па дури и ја посетувал на снимањата. Наводно се гледале дури и кога тој бил во брак со Диана, но тоа никогаш не е потврдено.

Слични објави

ЧУДЕСНИТЕ НАНЕ И МЕНТА: Топ 3 причини зошто да ги користите

Igor

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

1.000 пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Рчи ли рчи: Шерифовиќ откри покрај кого спие! (ВИДЕО)

Еспресо

Снимка од лутиот српски тренер стана хит: Се прашувам дали сме глупав народ или што… (ВИДЕО)

Еспресо

Дали е крај на монополот на Гугл? Од есен добиваме поголема слобода на пребарување на интернет

Еспресо

Остави Коментар

20 − единаесет =

Слични објави

Пие човечка крв, избегнува светлина и работи од 9 до 17: За себе тврди дека е вампир стар 600 години (ФОТО)

Еспресо

Емина Јаховиќ искрена: На мајка ми и брат ми тешко им е кога читаат што пишуваат за мене! (ФОТО)

Igor

Ќерката на Карлеуша не тргна по нејзините стапки: Малата Ника тренира фудбал (ФОТО)

Еспресо

Брз и евтин ручек: Совршен пилешки ѓувеч за целото семејство

Igor

Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

Igor

Поради коронавирусот се одложува Филмскиот фестивал во Кан

Еспресо