7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

Познатата пејачка ја призна аферата со принцот Чарлс

Иако со години се шушкаше за тајната врска меѓу познатата пејачка Барбара Стрејсенд и британскиот принц Чарлс, таа дури сега јавно го призна тоа. Имено, таа во текот на неодамнешниот концерт во „Huge Park“ неколку пати го спомена принцот.

„Доколку картите одиграа како што требаше, јас ќе бев првата принцеза еврејка“, се пошегува Барбара која веќе 21 година е во среќен брак со сопругот Џејмс Бролин.

Да се потсетиме, Барбара и Чарлс се запознале 1974 година на сетот од филмот „Funny Lady“, а деталите од нивната романса, која дури сега е потврдена, се објавени во книгата на авторот Кристофер Андерсон од 2016 година.

Во книгата пишува дека принцот Чарлс на млади години бил лудо заљубен во пејачката, па дури и ја посетувал на снимањата. Наводно се гледале дури и кога тој бил во брак со Диана, но тоа никогаш не е потврдено.

Слични објави

(ВИДЕО)ПОСЛЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА БАЛАШЕВИЌ: Ќерката Јелена проговори за прошталното писмо на Панонскиот морнар

Еспресо

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....